i-Days for Life hackathon (2024. november 11-12.)

A Debreceni Egyetem i-Days for Lifenéven nemzetközi hallgatói innovációs versenyt rendez 2024. november 11-12-én az EIT Health – Európa vezető egészségügyi innovációs hálózata – által elindított i-Days program keretében. Terveink szerint 2024. november 11-én egy startup workshop is kíséri a rendezvényt, amely közelebb hozza a hazai startup ökoszisztémát 15-30 perces előadásokon keresztül.

A részvétel a hallgatóknak ingyenes, a jelentkezés október 15-ig tart.

Az „i-Days for Life” programról röviden:

Első alkalommal vehetnek részt hallgatók Debrecenben az i-Days programon, ahol egy huszonnégy órás verseny keretében igyekeznek megoldásokat találni az egészségügy kihívásaira. A debreceni i-Days for Life hackathon minden egészségügyi innováció iránt érdeklődő egyetemista számára elérhető szakterületi megkötés nélkül.

November 11-én indul az egynapos, angol nyelvű, non-stop feladatmegoldás a hallgatók számára, akik 3-6 fős csapatokban dolgozhatnak ötleteiken, amelyek a következő kihívások valamelyikére adhatnak válaszokat: alkalmazások és eszközök a jobb életminőségért és a hosszabb életért; hatékonyabb diagnosztika és terápia; fenntartható egészségügyi ellátás.