Techtogether Automotive Hungary verseny

Idén is megrendezésre került a Techtogether Automotive Hungary verseny október 18-20. között Budapesten, a Hungexpón.

Ez része a AUTOMOTIVE HUNGARY Nemzetközi járműipari beszállítói szakkiállításnak.

A versenyen 16 egyetemi csapat vett részt. A versenyzőknek a nagyvállalatok által adott feladatokat kellett megoldaniuk, illetve prezentálniuk azt a szakmai zsűri felé. Emellett a zsűri értékelte a csapatok standját és a megadott témakörökben tartott előadásait is.

A Debreceni Egyetem Műszaki Karának csapata (DE MK Team) is jelen volt 9 fővel (Nagy Szabolcs, Veszelszki Krisztián, Apagyi Antal, Pajkos Dorottya, Kabai Dóra, Mezei Lajos, Kocsel György, Szabó Zsolt, Szántó Attila). Bár végül dobogós helyezést nem sikerült elérni, a csapat nagyon jól vette az akadályokat, sőt egyes feladatoknál az élmezőnyben végzett, bebizonyítva, hogy nem csak a különböző járműversenyeken tud a csapat jó eredményeket elérni.

A verseny mellett ez a rendezvény jó lehetőség az egyetemi versenycsapatok számára, hogy szponzorokat keressenek, új kapcsolatokat alakítsanak ki a cégekkel, valamint megismerjék és kipróbálhassák a kiállítók újdonságait.