Neptun (tanulmányi rendszer) használata
Mi az a Neptun?
- A Debreceni Egyetemen a hallgatók adminisztrációs ügyintézésének jelentős része a Neptunon keresztül történik.
- Kérjük, a rendszer működéséről tájékozódj a https://neptun.unideb.hu/ oldalon!
- Tanulmányaid során a Neptun rendszer ismerete alapvető követelmény!
Hogyan tudok regisztrálni a Neptunban?
- A regisztrációhoz kattints ide.
- A Neptun kód később kerül kiküldésre. A jelszó a születési év négy számjegye és a hónap 2 számjegye és a nap 2 számjegye, pl. aki 1991. március 22-én született, annak a jelszava: 19910322.
- A beiratkozást megelőzően feltétlenül ellenőrizd a Neptunban rögzített adataitad, amennyiben bármelyik adat eltér a valóságtól, haladéktalanul jelezd a Tanulmányi Osztályon.
Hogyan tudok belépni a Neptunba a kétfaktoros hitelesítéssel?
- Amennyiben a hálózati azonosító létrehozása megtörtént, a Neptunt minden egyes belépéskor kétfaktoros azonosítással lehet elérni.
- Az erről szóló segédletért és videós útmutatókért kattints ide.
Regisztráció (aktív státusz)
A félév aktív státuszát a Neptunban a Tanulmányi Osztály munkatársai állítják be a beiratkozást követő 24 órán belül. Az aktiválásról automatikus Neptun üzenetet kap mindenki.
Amennyiben szüneteltetni szeretnéd hallgatói jogviszonyodat (passzív félév), beiratkozást követően a TVSZ alábbi bekezdése alapján kérelmezheted: 3. § (3) „A hallgató kérelmére a beiratkozást követően a dékán engedélyezheti hallgatói jogviszonya szüneteltetését, ha szülés, baleset, betegség vagy más váratlan ok miatt önhibáján kívül nem tud eleget tenni tanulmányi kötelezettségének.”
Tárgyfelvétel a Neptunban
Mikor tudok tárgyakat felvenni?
- Tárgyat felvenni csak azok a hallgatók tudnak, akik az aktuális félévre már regisztrálva vannak, tehát aktív státusszal rendelkeznek a Neptunban.
- A TVSZ Kari mellékletének 4. § (3) bekezdése alapján: „A tárgyakra, kurzusokra történő jelentkezésre, illetve lejelentkezésre a szorgalmi időszak második hetének végéig van lehetőség. A hallgató a tárgyak felvételét kivételes esetében, eljárási díj fizetése ellenében, a szorgalmi időszak negyedik hetének végéig módosíthatja. A módosítás alatt kizárólag a késedelmes tárgyleadás és kurzusmódosítás értendő, a határidőn túli tárgyfelvétel külön kerül szabályozásra.”
Milyen tárgyakat kell felvennem?
- A Kar képzési programja, tantervei itt érhetők el.
- A tanulmányaid során kötelezően teljesítendő tantárgyak tematikája a Műszaki Kar tanszékeinek honlapján érhető el.
- Bevezető matematika (felzárkoztató kurzus)
- Minden nappali tagozatos BSc hallgatónak szól, az építészmérnöki BSc kivételével.
- A Bevezető matematika kurzus célja a hiányosságok pótlása annak érdekében, hogy a szakmai tárgyak tanulását érdemben meg lehessen kezdeni, a részvétel nem kötelező, de a hallgatók érdeke.
- További információkért kattints ide.
- Matematika I
- Minden nappali tagozatos BSc hallgatónak kötelező, az építészmérnöki BSc kivételével.
- A Műszaki Alaptárgyi Tanszék a regisztrációs héten matematika szintfelmérőt (0. ZH) szervez.
- A 0. ZH megírása kötelező, az eredménye beszámít a Matematika I. tárgyba.
- További információkért kattints ide.
- Munkavédelem
- A TVSZ Kari mellékletének 5. § (5) bekezdése alapján: „A hallgatóknak a „Munkavédelem” elnevezésű kötelező tárgyat az I. félévben fel kell venniük és teljesíteniük kell.”
- Idegen szaknyelvi ismeretek
- A TVSZ Kari mellékletének 6. § (1) bekezdése alapján: „A Kar a tanterv részeként, szabadon választható tantárgyak teljesítésével biztosítja a feltételeket ahhoz, hogy a hallgató megszerezhesse a tantervben meghatározott, az adott szakon szerezhető szakképzettség gyakorlásához szükséges idegen szaknyelvi ismereteket.”
- A TVSZ Kari mellékletének 6. § (2) bekezdése alapján: "A Kar alapképzésein és mesterképzésein tanulmányokat folytató hallgatóinak kötelező legalább egy szabadon választható tárgyat idegen nyelven teljesítenie."
- További információkért kattints ide.
- Testnevelés
- A TVSZ 13. § (1) bekezdése alapján: „Nappali tagozaton a Debreceni Egyetem alapképzésben részt vevő hallgatóinak két féléven keresztül, mesterképzésben részt vevő hallgatóinak egy féléven keresztül heti két óra testnevelési foglalkozáson való részvétel kötelező.”
Legutóbbi frissítés:
2024. 10. 24. 11:28