Általános tűz-, munka- és polgári védelmi oktatás

Mit kell tudni az Általános tűz-, munka- és polgári védelmi oktatásról?

• A Debreceni Egyetemen kötelező az első évfolyamos egyetemi hallgatókat általános tűz-, munka- és polgári védelmi oktatásban részesíteni.
  • A hatékonyság növelése érdekében a 2015-ös tanévtől távoktatás formájában történik.
  • Az anyag felsőfokú tűzvédelmi szakember közreműködésével készül.
  • A tűz-, és munkavédelmi oktatáson való részvétel az oklevél (diploma) megszerzésének feltétele.

Hogyan kell teljesíteni a tárgyat?

• A Neptun Tanulmányi Rendszerben a tárgyfelvételi időszakban a hallgatónak regisztrálnia kell a „Munkavédelem” tárgyra. A kurzus az „Egyéb intézményi tárgyak” fül alatt található.
  • A tárgyfelvétel után az online oktatási anyag bármikor megtekinthető a következő linken: http://munkavedelem.unideb.hu/1_eves.htm
  • Belépéshez a hálózati azonosító és annak jelszava szükséges (amivel a Neptun Tanulmányi Rendszerbe is belép a hallgató).
  • A regisztráció és a tananyag megtekintése kb. 30 percet vesz igénybe. A megtekintésről részletes statisztika készül (időtartam és a megtekintett slide-ok száma).
  • A részvételi igazolást a NEPTUN rendszerben a Kancellária Biztonságszervezési Önálló Osztálya végzi legkésőbb a szorgalmi időszak végéig. Probléma felmerülése esetén, kérjük, velük vegyék fel a kapcsolatot!

A tárgy paraméterei:

• Tárgynév: Munkavédelem