GYIK - A képzéssel kapcsolatos kérdések

Kell teljesíteni nyári szakmai gyakorlatot?

• Igen, az alapképzéseknél általában 6 hét, a mesterképzéseknél pedig általában 4 hét a kötelező nyári szakmai gyakrolat.

A mérnöki képzésre általában fiúk jelentkeznek?

• Nem, nagyon sok lány tanul a karon, persze vannak olyan szakok ahol kevesebb lány tanul (pl: gépészmérnöki).

Hetente kb. hány órára kell bejárni?

• A félév elején a diák felveszi a kurzusokat, ezáltal kialakul az órarendje. Ha a tantervi hálót követi, akkor kb. heti 25-30 óra elfoglaltságot jelent az előadások és gyakorlatok látogatása.

Mennyit lehet hiányozni az órákról?

• Érdemes az egyetem oldalán lévő Tanulmányi és Vizsgaszabályzatot elolvasni, ebben le van írva, hogy mennyit lehet hiányozni. Célszerű minden előadásra és főleg minden gyakorlatra bejárni.

Milyen átlagot kell elérni, hogy tanulmányi ösztöndíjat kapjak?

• Szakonként változó, a legjobb 35 %-ba tartozó diák kap ilyen ösztöndíjat.

Ha több tantárgyat nem teljesítek, akkor félévismétlésre kell számítanom?

• Félévismétlés a kreditrendszerben már nincs, a nem teljesített tárgyakra épülő tárgyakat nem lehet felvenni, továbbá a nem teljesített tárgyak kreditértékének megfelelően 1700 Ft/kredit díjat kell fizetni.

Mennyire nehéz elvégezni a Műszaki Kar szakjait?

• Minden szakon van olyan tantárgy amit „nehezebb” teljesíteni. Természetesen ez hallgatónként különböző, valakinek nehezebb, valakinek könnyebb.

Mennyit keres egy kezdő mérnök?

• A kezdők is már az országos átlagbér felett keresnek, hiszen nagy a kereslet mérnökökre.

Mennyi idő alatt tud elhelyezkedni a friss diplomás mérnök?

• Nagyon rövid idő alatt, gyakran előfordul, hogy a diplomaszerzés előtt már megállapodott egy céggel a hallgató.

Van lehetőség kollégiumi elhelyezésre?

• Igen, a kollégiumok a felvételt feltételekhez kötik.