Szaknyelvi ismeretek levelező tagozatos hallgatóknak

Az oklevél megszerzésének feltétele minden alapképzési (BSc) és mesterképzési (MSc) szakon az adott szak tantervében előírt tárgyak és kritériumtárgyak sikeres teljesítése, valamint a tanulmányok befejezéseként a záróvizsga sikeres teljesítése.

Mind az alapképzési (BSc), mind a mesterképzési (MSc) szakok esetében a Kar a tanterv részeként, szabadon választható tárgyak teljesítésével biztosítja a feltételeket ahhoz, hogy a hallgatói megszerezhessék az adott szakon szerezhető szakképzettség gyakorlásához szükséges idegen szaknyelvi ismereteket. A tantervekben az idegen szaknyelvi ismeretek teljesítésére vonatkozó rész a „Kritériumtárgyak” résznél található meg.

A 2023/24-es tanévtől kezdődően a Kar alapképzésein és mesterképzésein tanulmányokat folytató hallgatóinak kötelező legalább egy szabadon választható tárgyat idegen nyelven teljesíteni.

Az idegen szaknyelvi ismereteket a hallgatók a tanulmányaik bármely félévében teljesíthetik, de erősen ajánljuk, hogy ne hagyják az utolsó félévre.

A 2023/24-es tanév II. félévében biztosít a Kar kifejezetten a levelező tagozatos hallgatóknak angol nyelvű szabadon választható tárgyakat.