Még válthatsz duális képzésre!

Duális partnervállalatainkkal szeptember 30-ig köthetsz szerződést, ezért, ha szeretnél az egyetemi éveid alatt a tanulmányaidnak megfelelő szakterületen dolgozni és ezért fizetést is kapni, még van egy kis időd, hogy duális képzésre válts!

Mit takar a duális képzés? 

A duális képzés lényege, hogy a nálunk elsajátított elméleti tudást kiegészíti a választott partnerszervezetnél zajló gyakorlati képzés. Hallgatóként így első kézből tapasztalhatod meg, hogyan működik a választott szervezet, megismerheted annak vállalati kultúráját, és a legkiválóbb szakemberektől sajátíthatod el a szakma gyakorlati alapjait. A tanulmányaid végére olyan értékes, gyakorlati tudásra és tapasztalatra tehetsz szert, amely jelentős előnyt biztosít a karriered elindításában – sőt, előfordulhat, hogy már egy munkaszerződéssel a kezedben veheted át a diplomádat.

A gyakorlati idő alatt nemcsak szakmai tudással gazdagodhatsz, hanem anyagi juttatásokban is részesülsz: a partnerszervezetek egész évben díjazzák a munkádat, fizetést, illetve akár egyéb béren kívüli juttatásokat is biztosíthatnak. Mindez lehetőséget nyújt számodra az anyagi függetlenség elérésére.

Miben tér el a hagyományos oktatási rendtől?

A duális képzésben részt vevő hallgatók a tanítási időszakot a nappali tagozatos hallgatókkal együtt végzik az egyetemen (ez az intézményi szakasz). Ezután, a vizsgaidőszakokban (december-január, május-július) és a nyári szünet egy részében a kiválasztott vállalatnál vesznek részt oktatáson és szakmai gyakorlaton. A képzés ideje alatt a hallgatók munkavállalói jogviszonyban vannak, és fizetést is kapnak a munkájukért. 

Miért érdemes duális képzési formában tanulni?

  • Már a tanulmányaid alatt többéves, releváns szakmai tapasztalatot szerezhetsz.
  • Folyamatos jövedelemre számíthatsz, ami a képzés ideje alatt havonta legalább a minimálbér 65%-a.
  • Részt vehetsz céges szakmai képzéseken és tréningeken, melyekkel még tovább fejlődhetsz.
  • Már a tanulmányaid alatt lehetőséged nyílik a cégen belüli előrelépésre.
  • A duális képzés végén a szakmai tapasztalatot igazoló „duális oklevelet” kapsz.
  • A képzés befejezése után jó eséllyel helyezkedhetsz el az adott cégnél.

Duális lehetőségek a Műszaki Karon

A DE MK-n duális képzésre az alábbi szakokon lehet jelentkezni: 
Gépészmérnöki BSc duális képzés - járműipari folyamattervező specializáción és üzemeltető-karbantartó specializáción 
Gépészmérnöki MSc duális képzés
Műszaki menedzser MSc duális képzés
Környezetmérnöki MSc duális képzése

A hallgatónak a duális formában folytatott teljes alapképzési időszak alatt, legkésőbb a 2. félévtől munkavégzésre irányuló szerződéses jogviszonyba kell kerülnie a partnerszervezettel, a szerződést pedig legkésőbb szeptember 30-ig kell megkötni. 

A Debreceni Egyetem Műszaki Kar gépészmérnöki alapszak duális partnervállalatairól részletesen a duális partnervállalatok alapszakon és mesterszakon menüpontokban tájékozódhatsz. A Műszaki Menedzsment és Vállalkozási Tanszék valamint a Környezetmérnöki Tanszék duális képzéseiről bővebben ugyancsak a tanszék honlapján találsz bővebb információt, ITT és ITT

A duális képzéssel kapcsolatos leggyakoribb kérdéseket és válaszokat ITT gyűjtöttük össze nektek. Amennyiben maradt még kérdésed, látogass el a duálisdiploma.hu oldalra vagy keresd tanszéki munkatársainkat, akik szívesen állnak rendelkezésedre és válaszolnak minden felmerülő kérdésedre!


 

Legutóbbi frissítés: 2024. 09. 17. 10:51