Egy Új Korszak Kezdete a Műszaki Karon

A Debreceni Egyetem Műszaki Kara újabb mérföldkövet ért el a hazai mérnökképzés történetében. A Magyar Akkreditációs Bizottság döntése alapján, karunk sikeresen teljesítette az akkreditációs követelményeket.

Kedves Látogatók, Kedves Érdeklődők!

Örömmel és büszkeséggel jelentem be, hogy a Debreceni Egyetem Műszaki Kara újabb mérföldkövet ért el a hazai mérnökképzés történetében. A Magyar Akkreditációs Bizottság döntése alapján, karunk sikeresen teljesítette az akkreditációs követelményeket, és hivatalosan is létrejöhet a Pekár Imre Gépészeti Tudományok Doktori Iskola, amely 2029. december 13-ig akkreditációt kapott.

Ez az eredmény nemcsak a közel 30 éves (az Ybl Miklós Műszaki Főiskola Debreceni területi egysége akkor csatlakozott a Kossuth Lajos Tudományegyetemhez)   kemény munka és elkötelezettség elismerése, hanem egy új, jövőbe mutató fejezet kezdete a Műszaki Karon. A doktori iskola lehetőséget teremt a mérnöki tudományok legmagasabb szintű művelésére, és biztosítja a régióban a háromszintű (BSc, MSc, PhD) képzés folyamatosságát.

kép2

A doktori iskola vezetője Dr. Kalmár Ferenc egyetemi tanár, az MTA doktora, a GTIDEA professzora. 

Az induláskor két programmal és két alprogrammal várjuk a leendő doktoranduszokat:

I. Épületgépészet, Épületenergetika Program
Programvezető: Dr. Kalmár Ferenc MTA doktora, egyetemi tanár, a GTIDEA professzora. 

II. Integrált, Intelligens Gépészeti Rendszerek Program
Programvezető: Dr. Korondi Péter MTA doktora, egyetemi tanár

  • Gépészeti Folyamattervezés, Anyag- és Gépdiagnosztika Alprogram
    Alprogram-vezető: Dr. Kocsis Imre PhD, egyetemi tanár
  • Mechatronika, Kiber-fizikai Rendszerek Alprogram
    Alprogram-vezető: Dr. Husi Géza PhD, egyetemi tanár, GTIDEA professzora

A doktori iskola működését a Debreceni Egyetem és a Műszaki Kar, a Gépészmérnöki Tanszék, az Épületgépészeti és Létesítménymérnöki Tanszék  kiváló kutatási infrastruktúrája támogatja. A Járműmérnöki és Mechatronikai Intézet néhány hete nyerte el a "Kiváló Hazai Kutatási Infrastruktúra" címet, amely tovább növeli a képzés színvonalát és vonzerejét.

Ez az új doktori iskola lehetőséget teremt, hogy hallgatóink ne csak tanúi, hanem aktív alakítói is legyenek a jövő mérnöki innovációinak. Együtt építjük a holnapot, Debrecenben!

Lépjünk be közösen a tudomány és az innováció új korszakába!

kép3

 

Legutóbbi frissítés: 2024. 12. 16. 16:13