Volt MK-s hallgató sikeres diplomamunkaterve

Második helyezést ért el a Debreceni Egyetem Műszaki Karának (DE MK) egy a közelmúltban végzett hallgatója, Tábori Attila a Közlekedéstudományi Egyesület Diplomaterv Pályázatán. Az Építőmérnök Tanszék mesterképzésére járt fiatal az ”Egy lehetséges Debrecen-Nyíregyháza városközi villamos nyomvonal térségfejlesztő hatásai” című diplomatervét jutalmazta a zsűri.

Tábori Attila témája a DE MK Építőmérnöki Tanszékén Ungvárai Ádám tanársegéd vezetésével működő Middle European Planning Seminar (MEPS) Hallgatói Műhelyhez kapcsolódva íródott. Ez a műhely rendezi egyebek mellett az egyhetes, mérnöki szemléletet formáló várostervezési gyakorlatot, valamint az évente megrendezett Várostervezési Napokon is részt vesznek.