Mini Drive 2022. május 28-29.

A Mini Drive egy olyan családi program, amely elsődlegesen a gyerekek számára a Forma-1-es versenyek világát hozta testközelbe. A gyerekek megérezhették az autóversenyek hangulatát, felnőtt családtagjaikkal játékos formában az érdeklődésüket a technika, technológiai újítások iránt úgy, hogy közben egy életre szóló élményt a résztvevőknek és a nézőknek egyaránt.

A profi megjelenéshez minden csapat saját boxot kapott a boxutcában, a futamok során mindenki megmérethette magát és természetesen a célba érést a kockás zászló jelezte. Ahogyan ebben a világban már megszokott, volt mini csapatbemutató, mini sajtótájékoztató, gyerekpezsgős éremátadás, dobogóra való fellépés is.

A TURBÓ MK csapat a boxutcában

A GOLD4M csapat járműve a boxutcában

A versenyben a nevező cégek, intézmények által delegált, 10 fős csapatok vehettek részt hat 5-12 év közötti gyermekkel és öt felnőttel. A szervezők biztosították az induláshoz szükséges azonos műszaki tartalmú jármű alapot (alváz, futómű, kormány és fékszerkezet) a Debreceni Szakképzési Centrum közreműködésével.  A járművön változtatni csak szigorú szabályok betartásával lehetett, de a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Légi-és közúti járművek Tanszék dolgozói a műszakilag indokolt összes átalakítást elvégezték a jármű alvázán.

A gyerekeknek és a felnőtteknek öt ügyességi számban és három, a jármű és a csapat együttműködését idő vagy távolság eredménnyel értékelő versenyszámban kellett tudásukat megmutatni, amire a pénteki edzésen készülhettek fel.

Kerék kihívás: Állványon 2 darab kerék leszerelése, pozíció cseréje (felnőtt segítségével), majd rögzítése.

Üzemanyag kihívás: Tankolás imitálása. Egy darab 20 literes marmonkannába kell összesen 3 darab 5 literes kannából lehetőleg a legkevesebb veszteséggel az üzemanyagot (jelen esetben vizet) áttölteni. Hogy ne legyen könnyű, közben egyensúlyozó labdán álltak a versenyzők.

Mérleg kihívás: 60mp alatt kell a legpontosabban a meghatározott súlyt felpakolni a mérlegre.

Bajnok avatás: Próbababára kellett a babérkoszorút 60mp alatt a legtöbbször feldobni.

Koncentráció kihívás: A jól ismert gyerekjáték nagyobb változata. A karikát úgy kell végig vezetni a pályán, hogy az ne térjen le az ívről (azaz ne érjen hozzá a képzeletbeli korláthoz).

Lóerő kihívás: Adott távon belül kell a kiskocsit felgyorsítani a legjobban és ellökni, hogy minél messzebb guruljon.

Ügyességi pálya: egy meglehetősen bonyolult, kanyarokkal, szűkítőkkel és visszafordítóval megtervezett pályán kellett az autót a lehető legrövidebb idő alatt a célba juttatni.

Gyorsasági verseny: A járművet egy kanyarokkal és szűkítőkkel nehezített pályán kellett egy emelkedőn a csapatnak feltolni, majd a lendületet adva egy lejtőn elengedni és a lehető legrövidebb idő alatt a célba juttatni. Az emelkedő a könnyű járműveknek, a lejtő a nehéz járműveknek kedvezett.

Szoros verseny folyt a csapatok között. Egy-egy helyezés nem mondja el azt a pechet vagy éppen mázlit, hogy egy hibapont, vagy egy deci, pár centi milyen sokat jelentett, vagy jelenthetett volna. Ezek számok, amelyek a verseny hangulatát, pozitív élményét, a sok szép és vidám pillanatot nem képesek visszaadni.