A Műszaki Kar fontos küldetésének tartja, hogy végzett hallgatói ne csak a hazai, hanem a nemzetközi munkaerőpiacon is helytálljanak, és ehhez az általános nyelvismeret mellett a szakmai, illetve tudományos szaknyelv elsajátítására is lehetőséget biztosít hallgatóinak. Ennek egyik módja a nemzetközi hallgatói mobilitási programokban való részvétel. Ezen programok célja, hogy minél több hallgató végezhesse tanulmányai egy részét külföldön, szerezhessen kulturális tapasztalatot, és fejleszthesse nyelvtudását.
A különböző mobilitási programokban a hallgatók pályázhatnak tanulmányi mobilitási, illetve szakmai gyakorlati ösztöndíjra.
A tanulmányi mobilitás lehetővé teszi, hogy a pályázatot elnyert hallgatók egy félévet (illetve hosszabbítással akár két félévet) az Egyetem valamely partnerintézményénél töltsenek, és az ott megszerzett krediteket beszámíttassák itthoni tanulmányaikba. A csereprogram keretében a hallgatók tandíjmentesen tanulhatnak az adott intézményben.
A szakmai gyakorlaton résztvevő hallgatók minimum két hónap (60 nap) időtartamban gyakorlati tevékenységet végezhetnek valamelyik külföldi intézményben, amely lehet cég, szervezet, közigazgatási intézmény, illetve Magyarország külképviseletei.
Az internet ma már életünk elválaszthatatlan részét képezi. De vajon hatással van egészségi állapotunkra is? Tév-, vagy félinformációkat, esetleg hasznos tanácsokat kaphatunk a világháló segítségével? Ennek jár utána a Science Café soron következő előadása.
A kereskedelmi forgalomban is kapható élesztőgombák, illetve klinikai „rokonaik” élettani, genetikai tulajdonságait, kórokozó képességét vizsgálták a Debreceni Egyetem Biotechnológiai és Mikrobiológiai Tanszékének kutatói.
A Debreceni Egyetem Hidrobiológiai Tanszékének közreműködésével, „A biodiverzitásról másképp 3. - A víz: áldás és/vagy átok – gondoljuk újra” címmel rendeztek konferenciát a vizes élőhelyek biodiverzitásáról az MTA DAB Székházban.