Műszaki Kari TDK Konferencia: 2020 november 12.(csütörtök), 13:30 - Online

A TDK szekciók linkjei

2020. November 12-i Kari TDK Konferencia eredményei

A Műszaki Kari Tudományos Diákköri Konferencia 2020. november 12-én került megrendezésre, ONLINE a Debreceni Egyetem Műszaki Karán. A Konferencia lehetőséget biztosított a tehetséges külföldi és magyar Hallgatók oktatási kötelezettségein túl végzett kutatási eredményeik bemutatására. A konferenciára a Hallgatók egy minimum 20 de maximum 60 oldalas tudományos dolgozatot készítettek és nyújtottak be. Továbbá, a dolgozatban foglalt eredményeiket egy 10 perces szabadelőadásban mutatták be. Ezeket a dolgozatokat és a bemutatókat szakmai bírálóbizottság bírálta el. A konferencián a Hallgatók I, II vagy III helyezést érhettek el. A konferencián 22 dolgozat került bemutatásra.

Környezetmérnöki szekció

Melhem Masoud II. Igen
Ibrahim Saleh II. Igen
Mezzi Wafa III. -

Debreceni Egyetem Műszaki Kar, Kari Tudományos Diákköri Konferencia 2019 eredmények

1. díjat nyertek:
  • a, Lukács Renáta, Zöldterületek funkciójának és elérhetőségének felmérése és értékelése Debrecenben, valamint településtervezési ajánlások megfogalmazása.

• Konzulens: Dr. Csomós György
  • b, Prezenszki Dorottya, Homlokmarási technológia hőkamerás elemzése a fordulatszám változtatásával.
    • Konzulens: Dr. Bodzás Sándor
  • c, Czine Tamás, Tablettázógép átállási idejének csökkentése.
    • Konzulens: Kocsi Balázs, Dr. Jójárt Imre
  • d, Törő Lilla, Szolgáltatási folyamat automatizálása egy kis- és középvállalkozásnál
    • Konzulens: Pusztai László, Kocsi Balázs
  • e, Ungvári Csaba, Szürkevíz kezelési módszerek műszaki tervezése és gazdaságossági elemzése.
    • Konzulens: Dr. Bodnár Ildikó, Izbékiné Szabolcsik Andrea
  • f, Gacsó János Márk, Hűtőközegek mefelezésének vizsgálata az R410A rendszerhez viszonyítva.
    • Konzulens: L. Szabó Gábor
  • g, Szanyi Sándor, Grafitos expandált polisztirol hőtechnikai tulajdonságainak vizsgálata.
    • Konzulens: Dr. Lakatos Ákos

1. díjat nyertek:
  • a, Kovács Bence, Információ, ingatlan és ingóság komfortos kiberbiztonsági védelme magánszemélyek számára.

• Konzulens: Dr. Tóth János
  • b, Kovács László György, Saját fejlesztésű szolenoid motor fejlesztése.
    • Konzulens: Sarvajcz Kornél
  • c, Papp Bettina, Vasúti mozgásgeometria elemzése okostelefon segítségével.
    • Konzulens: Ungvárai ádám
  • d, Szabó Dániel, Egyégcellákból felépített próbatest mechanikai vizsgálata.
    • Konzulens: Dr. Mankovits Tamás
  • e, Hasir Usman, Sustainable Urban Development – Study of indicators in Debrecen
    • Konzulens: Dr. Szendrei János
  • f, Gombásné Kovács Mónika, Debreceni útszakaszok zajtérképes vizsgálata.
    • Konzulens: Dr. Kocsis Dénes

1. díjat nyertek:
  • a, Kleber Leonardo Castro Vera, Analysis of thermal degradation in the annealing process of colored parts built by extrusion-based 3D printing.

• Konzulens: Leaonardo Santana
  • b, Kakuk Gergő, Veszteségelemzési módszerek a digitalizáció világában.
    • Konzulens: Dr. Bodzás Sándor
  • c, Michael Matonya, Real-time Decision Support System for production scheduling in the Industry 4.0 environment.
    • Konzulens: Kocsi Balázs
  • d, Kelemen Orsolya, Háztartási mosóvizek kezelési megoldásainak vizsgálata