Te is értesz hozzá!

2021, április 22 - 13:45
Légy részese a DERKE első ösztöndíjprogramjának!
 • Szerinted is vannak olyan helyek, ahol gyorsabbá lehetne tenni a közlekedést?
 • Kényelmetlen, vagy bosszantó helyzettel találkozol nap mint nap és tudod a megoldást?
 • Közeledik a szakdolgozati témaválasztás ideje?
 • Szakmai tapasztalatot szereznél?
 • Vagy csak szimplán érdekel a közlekedés?
 • Mi lehetőséget adunk neked! Küldd el nekünk azt a javaslatod, amellyel szerinted Debrecenben vagy a város környékén javítani lehetne a közlekedés feltételein!

Lehetőséget adunk a változásra!

Légy részese a DERKE első ösztöndíjprogramjának!

A PÁLYÁZAT CÉLJA:

 • Egyesületünk kiemelten szeretné támogatni azon debreceni, és Debrecen környéki lakosokat, akik elhivatottságot éreznek a környezetük és a fenntartható közlekedés iránt. A “Te is értesz hozzá!” jelmondattal arra szeretnénk ösztönözni mindenkit, hogy ötleteivel, javaslataival aktívan tegyen azért, hogy változásokat érjen el a környezetében.
 • Ha azt tapasztalod, hogy kényelmesebbé lehet tenni a mindennapokat, gyorsabbá lehet tenni a közlekedést, vagy éppen szebbé lehet tenni egy általad jól ismert utcát vagy teret, és erre van is ötleted, akkor ezt oszd meg velünk és segítünk abban, hogy miként lehet elindulni azon az úton, hogy meg is valósuljon az ötleted.

PÁLYÁZAT RÉSZVÉTELI FELTÉTELEI:

 • Ki pályázhat?

  • Bármely magánszemély nyújthat be pályázatot, aki elmúlt 16 éves és úgy érzi, hogy elszántan szeretne megoldást találni, vagy felhívni a figyelmet egy, a környezetében tapasztalható közlekedési problémára.
  • A pályázatot egyénileg vagy csapatban is be lehet nyújtani, ez azonban nem befolyásolja az elbírálást. 18. év alatti pályázó(k) esetén szükséges a szülő, gondviselő aláírása. 16 év alatti személy csak csapatban, 18 év feletti személy közreműködésével vehet részt a programban.
 • Mit kérünk?
  • Juttasd el hozzánk ötleted, javaslatod a pályázati kiírásnak megfelelő tartalommal és részletességgel.
  • Tölts ki az online pályázati adatlapot, vagy tölts le az űrlapot és kitöltve e-mailben küldd el a címre.
  • Amennyiben a javaslatod kiválasztásra kerül, akkor lehetőséget kapsz arra, hogy segítségünkkel azt részleteiben is kidolgozd és mindezért még pénzt is kapsz! Az így elkészített részletes javaslatot közzétesszük és/vagy eljuttatjuk a döntéshozók részére, hogy az megvalósulhasson.
  • A javaslat részletes kidolgozása történhet helyszíni felméréssel, kérdőíves felméréssel vagy éppen multimédiás anyag összeállításával is.
 • Milyen jellegű témákat várunk?
  • Elsősorban közlekedéssel kapcsolatos javaslatokat várunk. Ezen belül előnyt élveznek az olyan javaslatok, amelyek a gyalogos, a kerékpáros, vagy a közösségi közlekedés használhatóságán javítanának, vagy valamilyen közlekedésbiztonsággal kapcsolatos problémára adnak megoldást.
  • Fontos, hogy nem a teljes települést érintő átfogó, vagy általános ötleteket kérünk, hanem egy adott konkrét helyszínen, útszakaszon (vagy több, egymáshoz hasonló helyen) tapasztalt problémára irányuló javaslatokat várunk.
  • Például egy csomópont forgalmi rendje, megállók kiosztása, kerékpáros-átvezetések kialakítása egy útszakaszon, vagy akár a gyalogosok életét megnehezítő akadályok elhárítása egy járdaszakaszon.
  • A javaslat irányulhat kisebb menetrendi módosításokra vagy átszállások javítását megcélzó intézkedésekre is.
 • Mit kínálunk?
  • A megvalósítás időszakára megbízási szerződés keretében rögzített díjazás erőforrás igényektől függően havi nettó 50-80 ezer forint összegben. A megvalósítás időszaka minimum egy hónap maximum három hónap.
  • Adatok, informatikai háttér, szoftverhasználat.
  • Egyesületünk önkénteseinek és munkavállalóinak segítsége, felmérésekhez, terepmunkához.
  • Kapcsolatok az érintettekkel, illetékesekkel.
  • Kis értékű technikai eszközök biztosítása.
  • Szakmai támogatás, mentorálás.
 • Milyen kategóriákat várunk?
  • “Legyen szabályos, ami most szabálytalan”: Egy olyan konkrét helyszín, vagy szituáció ismertetése, amely közlekedési szempontból jelenleg nehezen, kényelmetlenül használható ezért sok a szabálytalankodó, vagy sokan bosszantó tevékenységükkel akadályozzák a közlekedést. A helyszín ismertetésén túl adj meg lehetséges megoldásokat is. Ismertesd a várható hatásokat a megoldási javaslatod megvalósulása esetén.
  • Mutasd meg! - Multiméda módszerek: Rövid kisfilm, videó, fotódokumentáció, vagy grafika készítésével mutass be egy olyan jelenséget, amely újszerű megoldást ismertet, vagy  valamilyen közlekedéssel kapcsolatos társadalmi problémára, vagy jelenségre hívja fel a figyelmet, vagy egy adott helyszín közlekedési szempontból hátrányos jellemzőit mutatja be. (Pl. szabálytalankodók, közúti torlódások stb.)
  • Véleményvezér: “Tudd meg mi a dörgés!”:  Mindig is tudtad, hogy nem vagy egyedül a véleményeddel? Kérdezz meg másokat kérdőív segítségével és támaszd alá az álláspontod! Olyan közlekedésfejlesztési, vagy átalakítási lehetőségekre várunk javaslatot, amelynek szerinted szélesebb társadalmi támogatottsága lehet. Azonban az általad tett véleményjavaslatnak a város, vagy a régió közlekedésének egy kisebb elemére kell hogy irányuljon.  Ilyen lehet például egy csomópont forgalmi rendje, megállók elhelyezése, kerékpáros útvonalak kialakítása egy útszakaszon, vagy akár a gyalogosok életét megnehezítő akadályok elhárítása egy-egy csomópontban.

HATÁRIDŐK:

 • 2021. május 2. 23:59 - pályázat benyújtása
 • 2021. május 15-ig - elbírálás, döntés a kidolgozandó javaslatokról
 • 2021. május 15-31: - szerződéskötés, konzultációk
 • 2021. június-szeptember között a részletes javaslat kidolgozása

TOVÁBBI INFORMÁCIÓK:

 • Részletes pályázati kiírás
 • E-mail cím: 
 • Weboldal: https://www.derke.hu
 • Facebook oldal: https://www.facebook.com/derkehu/

 


Tisztelt Felhasználó!

 

A Debreceni Egyetem kiemelt fontosságúnak tartja a rendelkezésére bocsátott, illetve birtokába jutott személyes adatok védelmét. Ezúton tájékoztatjuk Önt, hogy a Debreceni Egyetem a 2018. május 25. napjától kötelezően alkalmazandó Általános Adatvédelmi Rendelet alapján felülvizsgálta folyamatait és beépítette a GDPR előírásait az adatkezelési és adatvédelmi tevékenységébe. A felhasználók személyes adatait a Debreceni Egyetem korábban is teljes körültekintéssel kezelte, megfelelve az érvényben lévő adatkezelési szabályozásoknak. A GDPR előírásait követve frissítettük Adatvédelmi Tájékoztatónkat, amelyet az alábbi linkre kattintva olvashat el: Adatkezelési tájékoztató. DE Kancellária VIR Központ

A tájékoztatót megismertem.