Borsos József Kollégium

A 270 fős Borsos József Kollégium 1966-ban épült. A Műszaki Kar épületével egy összekötő épülettel van kapcsolatban. Az összesen 90 szoba lakóit szintenként konyha és zuhanyzókkal felszerelt mosdó helyiség szolgálja. A kollégium lakószobái háromágyasak, rajzasztalokkal, szekrényekkel, polcokkal és mosdóval felszereltek. A szobákban a 3-6. emeleteken Internet hozzáférést biztosítunk. A kollégium földszintjén színvonalas büfé található, ami 8-21 óráig tart nyitva. A tizedik emeleten mosókonyha és két tanulószoba áll a diákok rendelkezésére. A második emeleten számítógépes kabinet található. A kollégium fotó és makett-szakkört működtet. Az épület helyt ad a Hallgatói Önkormkányzat (HÖK) és a Kollégiumi Bizottság irodáinak is. A kollégium 14 vendégszobával rendelkezik, amelyek 1-4 ágyasok és összesen 25 vendéget tudnak fogadni. Az udvaron évente számos sport és kulturális esemény kerül megrendezésre, illetve az iskola tornaterme és bemutatóterme is a kollégisták rendelkezésére áll.
A kollégium rendelkezik színházbérlettel, uszodabérlettel és kerékpárokkal, melyeket a hallgatók igénybe vehetnek a tanulmányi feladatok utáni kikapcsolódásként.

• Cím: 4028 Debrecen Ótemető u. 2-4.
  • Telefon/Fax: +36 52 419 594
  • Kollégiumi Bizottsági Elnök: Pöszmet Tibor
  • Kollégiumi díj: 10.000 Ft
  • Férőhelyek száma: 270