TörDElő: idén is törtek a tésztahidak
Több mint 400 kilogramm terhelést elviselve a Kolozsvárról érkező mérnökhallgatók tésztahídja nyerte a Debreceni Egyetem Műszaki Karán ebben az évben már 9. alkalommal megrendezett TörDElő-t.
Együtt egymásért
A Debreceni Egyetem Műszaki Karának képzését, kutatási elképzeléseit, valamint a város gazdaságfejlesztési terveit is megismerhetik az érdeklődők október 12-én és13-án a Debreceni Egyetem és az önkormányzat közös rendezvényén.
Kinevezések az egyetemen
Egyetemi és főiskolai tanári, valamint tudományos tanácsadói kinevezését vehette át a Debreceni Egyetem tizenöt oktatója csütörtökön.
Szakmai bemutatók az Ipar Napjain
A Műszaki Kar képzési és kutatási egységeit, valamint a város gazdaságfejlesztési tereit is megismerhetik az érdeklődők október 12-13-án a Debreceni Egyetem és a városi önkormányzat közös rendezvényén.
Új labor az egyetemi mérnökképzésért
A Debreceni Egyetemen alakították ki az ország első Aventics Pneumatika Laboratóriumát. A labort főleg a gépészmérnök hallgatók képzésében használják majd.
Kutatás és képzésfejlesztés a GE-vel
Két héten belül a második világcéggel indított stratégiai együttműködést a Debreceni Egyetem. Az intézmény műszaki-informatikai képzésének megújítása érdekében június 29-én a GE-vel kötött megállapodást.
Betonkemény erőpróba
Összesítésben a második helyet szerezte meg a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Építőmérnöki Tanszékének csapata, a DEMKenu a VI. Magyar MAPEI Betonkenu Kupán.
„Kipakoltak” az építészhallgatók
Festmények, makettek, tervrajzok is láthatók azon a kiállításon, amely a Debreceni Egyetem Műszaki Kar hallgatóinak év közben készült munkáit mutatja be „Kipakolás” címmel egy belvárosi galériában.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új műszaki laboratórium, DEMEK-jubileum, Szent László konferencia, doktoravató, Food Day, Sárgulás– az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
Elektromos autó: sikeres és takarékos
A tavaly elért eredményen javítva sikerrel szerepelt és a 29. helyen zárt a Debreceni Egyetem Műszaki Karának csapata a Shell Eco-marathonon, amelyet május 25-28. között a Queen Elizabeth Olimpiai Parkban rendeztek Londonban.

v1.0-alpha125