Egyetemisták a Paksi Atomerőműben
A helyszínen ismerkedhettek meg a Paksi Atomerőmű négyes blokkjával a Debreceni Egyetem hallgatói, akik idén tavasszal részt vettek a Rosatom Central-Europe, a Paksi Atomerőmű Zrt. és a Paks II. Zrt. közös atomenergetikai versenyén, a Hackatomon.
Elindult a keresztféléves felvételi
A 2021-es keresztféléves felsőoktatási felvételi eljárásban a Debreceni Egyetem hat kara kínál továbbtanulási lehetőséget a jelentkezőknek. A 2022 februárjában induló felsőoktatási képzésekre október 15-től lehet jelentkezni.
KALL Ingredients a Műszaki Karon
2021. október 20-án 10:00 és 13:00 óra között a 324-es teremben.
Kinevezték az egyetem új professzorait
A Debreceni Egyetem 12 új professzora is átvehette egyetemi tanári kinevezését az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkárától a kedden, Budapesten rendezett ünnepségen.
ABB Női mentorprogram
Az ABB Kft. pályázatot hirdet a műszaki felsőoktatásban tanuló egyetemi női hallgatók számára.
Autóipari partnerek az egyetemen
A Debreceni Egyetemre látogattak a világ egyik legnagyobb buszgyártó vállalata, a Daimler képviselői. A járműgyártó az együttműködés lehetőségeiről egyeztetett partnerével, az Inter Traction Electrics Kft-vel, az ITK Holding leányvállalatával. A megbeszélések keretében találkoztak a DE vezetőivel.
Újabb THE-rangsorban az egyetem
Első alkalommal került fel a Debreceni Egyetem a Times Higher Education informatikai tematikus ranglistájára, amelyen a 601-800. helyet szerezte meg. A mérnöki tudományok területén pedig a 801-1000-es kategóriába került az intézmény a szerdán publikált rangsorban.
stUDinnovate Innovációs Ösztöndíj Program
Célja a Debreceni Egyetemen születő innovatív hallgatói ötletek feltárása, illetve azok fejlesztésének elősegítése.
A KarrierM állásportál tanácsadói a Műszaki Karon
2021. október 19. 9:00-11:00
Stratégiai megállapodás az ITK-val
Százmillió forint értékű támogatói szerződést írt alá a Debreceni Egyetem és az ITK Zrt. Az együttműködés keretében a cégcsoport két Mercedes-Benz önjáró alvázat, valamint egy Mercedes-Benz személyautót ajánlott fel a Debreceni Egyetem és a Debreceni Szakképzési Centrum számára.