Kezdődnek a téli diplomaosztók
Az Általános Orvostudományi Kar végzőseinek ünnepségével hétvégén megkezdődnek a Debreceni Egyetem téli diplomaosztói.
iDE nézz!
Útjára indul a Debreceni Egyetem saját gyártású magazinműsora, melyben az intézmény legfontosabb eseményeiről, rendezvényeiről, aktualitásairól láthatnak tartalmas riportokat, interjúkat, klipeket. Az első adás már megtekinthető az unideb.hu-n és az egyetem Youtube csatornáján.
Letisztult gondolkodás, látványos eredmények
A Kaizen-stratégia alkotójának életét, valamint a módszertant leíró kötetet mutatták be a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárban (DEENK). Az eseményen a DE Műszaki Kar szakemberei ismertették a módszertannal kapcsolatos oktatási és vállalati tapasztalataikat.
A jövő korszerű épületeiért
Épületgépészeti Szakmai Napot rendeztek a Debreceni Egyetem Műszaki Karán, ahol épületgépészetben érdekelt cégek képviselői mutatták be tevékenységüket, illetve technikai újdonságaikat a hallgatóknak. A csütörtöki rendezvényen a kar együttműködési megállapodást is aláírt a Magyar Távhőszolgáltatók Szakmai Szövetségével.
Emberek és robotok a Műszaki Karon
Az egészségügyi rehabilitációban segítő robotokról, elektromos hajtású repülőgépekről és a villamosenergia-hálózatok korszerűsítéséről is szó esett a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Mechatronikai Tanszéke, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Elektrotechnika Tudományos Bizottsága által szervezett nemzetközi elektrotechnikai és mechatronikai konferencián csütörtökön.
"Épületgépészeti Szakmai nap" Konferencia
Az MK Épületgépészeti és Létesítménymérnöki Tanszéke 28.-ik alkalommal szervezi meg az "Épületgépészeti Szakmai Konferenciát.