20 júl
MK+NI: új közös képzés
Piacképes és magas hozzáadott értékű tudással rendelkező új elektronikai szereléstechnológiai specializációt indít a Debreceni Egyetem Műszaki Kara az NI Hungary Kft-vel közösen a mechatronikai mérnök mesterképzésben.
09 júl
Nagyot ment Hunor
Megismételte tavalyi eredményét a Műszaki Kar saját fejlesztésű versenyautója. 147 induló között a 29. helyezést érte el a DE MK Team csapata a londoni Queen Elizabeth Olimpiai Parkban július 5-8. között rendezett Shell Eco-marathon Europe energiahatékonysági versenyen.
Útnak indul Hunor
Az ország egyik legenergiahatékonyabb járművével, a tavaly óta továbbfejlesztett Hunorral készülnek a Debreceni Egyetem Műszaki Karának hallgatói az idei Shell Eco-maratonra. A világ vezető energiahatékonysági versenyét július 5-e és 8-a között rendezik Londonban.
Hiánypótló mű Debrecen építészetéről
„Debrecen Modern Építészete 1945-75” címmel jelentet meg kiadványt a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Építészmérnöki Tanszéke oktatóinak, hallgatóinak közös kutatása nyomán.
Ungvári Levente MÁVÍZ Díj nyertes
Ungvári Levente elnyerte a Magyar Víziközmű Szövetség Havas András Víz és Innováció Díját
Környezetünkért közösen
Tizenhat zsák szemetet gyűjtöttek kedden a „Te is szedd” akció keretében, melyet a Műszaki Kar Környezetmérnöki Tanszéke a DE HÖK Környezetvédelmi Bizottságával szervezett. A rendezvényhez több középiskola – köztük az egyetem Kossuth Gyakorlójának diákjai – is csatlakoztak.
Beckhoff Szakmai Nap a Műszaki Karon
A legfrissebb fejlesztésekről, az automatizálás aktuális trendjeiről, illetve a legújabb technológiákról kaphattak naprakész információt a Beckhoff Szakmai Nap keretében a Műszaki Kar Mechatronikai Tanszékének magyar és külföldi diákjai.
Arany jubileum a Műszaki Karon
Jubileumi díszoklevél-átadó ünnepséget rendezett a Debreceni Egyetem Műszaki Kara, ahol pénteken 32, ötven évvel ezelőtt végzett egykori építőgépész hallgató vehette át aranydiplomáját.
Közösen a KKV-kért
Az iparfejlesztés támogatására Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézetet hozott létre a Debreceni Egyetem - jelentette be Bács Zoltán kancellár a GE Beszállítói Fórumán pénteken. A cél, hogy a hallgatók iparági tapasztalattal rendelkező mesteroktatók segítségével bővíthessék tudásukat.
Élhető épületeket teremtenek
Tervezők, gyártók, forgalmazók – összesen 25 cég mutatta be legújabb kínálatát csütörtökön a Debreceni Egyetem Műszaki Karán 24. alkalommal megrendezett Épületgépészeti Szakmai Napon.