Ungvári Levente MÁVÍZ Díj nyertes
Ungvári Levente elnyerte a Magyar Víziközmű Szövetség Havas András Víz és Innováció Díját
Környezetünkért közösen
Tizenhat zsák szemetet gyűjtöttek kedden a „Te is szedd” akció keretében, melyet a Műszaki Kar Környezetmérnöki Tanszéke a DE HÖK Környezetvédelmi Bizottságával szervezett. A rendezvényhez több középiskola – köztük az egyetem Kossuth Gyakorlójának diákjai – is csatlakoztak.
Beckhoff Szakmai Nap a Műszaki Karon
A legfrissebb fejlesztésekről, az automatizálás aktuális trendjeiről, illetve a legújabb technológiákról kaphattak naprakész információt a Beckhoff Szakmai Nap keretében a Műszaki Kar Mechatronikai Tanszékének magyar és külföldi diákjai.
Arany jubileum a Műszaki Karon
Jubileumi díszoklevél-átadó ünnepséget rendezett a Debreceni Egyetem Műszaki Kara, ahol pénteken 32, ötven évvel ezelőtt végzett egykori építőgépész hallgató vehette át aranydiplomáját.
Közösen a KKV-kért
Az iparfejlesztés támogatására Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézetet hozott létre a Debreceni Egyetem - jelentette be Bács Zoltán kancellár a GE Beszállítói Fórumán pénteken. A cél, hogy a hallgatók iparági tapasztalattal rendelkező mesteroktatók segítségével bővíthessék tudásukat.
Élhető épületeket teremtenek
Tervezők, gyártók, forgalmazók – összesen 25 cég mutatta be legújabb kínálatát csütörtökön a Debreceni Egyetem Műszaki Karán 24. alkalommal megrendezett Épületgépészeti Szakmai Napon.
Mini állásbörze a Műszaki Karon
Hagyományteremtő szándékkal, első alkalommal tartott csütörtökön Mini állásbörzét a Debreceni Egyetem Műszaki Kara, ahová a hallgatók mellett a középiskolás korosztályt is várták a rendezvényre.
Lányok a Műszaki Karon
A mérnöki pálya férfiasnak tartott szakterületein is helyt tudnak állni a nők, ezért érdemes a lányoknak is a Műszaki Kar képzéseit választani – a Mechatronikai Tanszék ebben az évben is csatlakozott a Lányok Napjához.
Gépészmérnökök szakestje
Egykori és jelenlegi hallgatók, oktatók cseréltek tapasztalatot kötetlen formában a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Gépészmérnöki Tanszék és a FAG Magyarország Ipari Kft. második Schaeffler Gépészmérnöki Szakestjén.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ünnepi megemlékezés, kitüntetések, orvosi, jogi és műszaki konferenciák, futballegyetem, tanárképzési fórum – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított márciusban is a Díszudvar magazin.