Átvették a díjakat a jövő atomfizikusai
A Debreceni Egyetem csapatai végeztek az első hat helyen a Rosatom Central Europe, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. és a Paks II. Zrt közös orosz-magyar atomenergetikai online feladatmegoldó versenyén. A Hackatom díjátadó ünnepségét pénteken tartották a Debreceni Egyetem Aulájában.
Létrejött a Magyarországi Drón Koalíció
Több mint 60 alapító tag, köztük a Debreceni Egyetem (DE) részvételével május 4-én megalakult a minisztériumokkal, valamint akadémiai és iparági szereplőkkel együttműködő Magyarországi Drón Koalíció (MDK).
Hackatom: taroltak az egyetemisták
Kiválóan szerepeltek a Debreceni Egyetem hallgatói a Hackatom Hungary orosz-magyar atomenergetikai online feladatmegoldó versenyen. A csapatoknak angol nyelven, innovatív ötletek bemutatásával kellett megoldaniuk nukleáris témájú speciális feladatokat.
Győzelem a Mérnökök Ligájában
Elsöprő sikert arattak a Debreceni Egyetem Műszaki Karának (DE MK) hallgatói az idei Mérnökök Ligája online esettanulmányi versenyen, amelyet nyolcadik alkalommal rendezett meg az Unilever Magyarország Kft. nyírbátori gyára.
Műszaki megmérettetés az OTDK-n
A magyar hallgatók mellett a Debreceni Egyetem Műszaki Karának (DE MK) külföldi diákjai is sikerrel szerepeltek az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Műszaki Tudományi Szekciójának versenyén, melyet április 22-24. között a virtuális térben rendezett a győri Széchenyi István Egyetem.
Somorjai Tamás (1939–2021)
Életének 82. évében, 2021. március 28-án hunyt el.
Te is értesz hozzá!
Légy részese a DERKE első ösztöndíjprogramjának!
ONLINE HACKATOM HUNGARY
2021. április 29-30-án kerül megrendezésre a 24 órás online verseny.
DE-hallgatók a Roszatom Hackatomján
A Műszaki Kar, valamint a Természettudományi és Technológiai Kar hallgatói 22 csapattal vesznek részt a globális atomenergetikai vállalat ötletversenyén. A Roszatom regionális központjának eseményén a legjelentősebb orosz műszaki egyetemek is közreműködnek.
P&G Online kvíz
A nyertesek között értékes ORAL-B elektromos fogkefét sorsolnak ki.