Hallgatóink sikerei
Aranyérmes lett a Budapesten rendezett szakmák Európa-bajnokságán, az EuroSkills-en a Debreceni Egyetem Műszaki Kar hallgatója, Sipos Kristóf Balázs és csapata, az agrárkaros hallgatók pedig az országos gazdászverseny kaposvári fordulóját nyerték meg.
Sikeres Nők a Mérnöki Pályán
Megjelent a Sikeres Nők a Mérnöki Pályán folyóirat 1. száma
Nemzetközi trendek az épületeknél
Épületgépészeti és épületenergetikai területen dolgozó közép-európai oktatók, kutatók számára rendez kétnapos nemzetközi tanácskozást szeptember 27-28-án az egyetem Műszaki Kara. Az International enviBUILD 2018 programnak első alkalommal ad otthont Debrecen.
2018 évi Gábor Dénes-díj
A NOVOFER Alapítvány immár 30. alkalommal hirdeti meg a Gábor Dénes-díj felterjesztési felhívását.
Pro Meritis Interfacultatis Díj
A Debreceni Egyetem Műszaki Karának adományozták a Pro Meritis Interfacultatis Díjat.
20 júl
MK+NI: új közös képzés
Piacképes és magas hozzáadott értékű tudással rendelkező új elektronikai szereléstechnológiai specializációt indít a Debreceni Egyetem Műszaki Kara az NI Hungary Kft-vel közösen a mechatronikai mérnök mesterképzésben.
09 júl
Nagyot ment Hunor
Megismételte tavalyi eredményét a Műszaki Kar saját fejlesztésű versenyautója. 147 induló között a 29. helyezést érte el a DE MK Team csapata a londoni Queen Elizabeth Olimpiai Parkban július 5-8. között rendezett Shell Eco-marathon Europe energiahatékonysági versenyen.
Útnak indul Hunor
Az ország egyik legenergiahatékonyabb járművével, a tavaly óta továbbfejlesztett Hunorral készülnek a Debreceni Egyetem Műszaki Karának hallgatói az idei Shell Eco-maratonra. A világ vezető energiahatékonysági versenyét július 5-e és 8-a között rendezik Londonban.
Hiánypótló mű Debrecen építészetéről
„Debrecen Modern Építészete 1945-75” címmel jelentet meg kiadványt a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Építészmérnöki Tanszéke oktatóinak, hallgatóinak közös kutatása nyomán.
Ungvári Levente MÁVÍZ Díj nyertes
Ungvári Levente elnyerte a Magyar Víziközmű Szövetség Havas András Víz és Innováció Díját