Kezdődnek a diplomaosztók!
Hétvégén megkezdődnek a nyári diplomaosztó ünnepségek a Debreceni Egyetemen, csaknem négyezer végzős veheti át oklevelét a következő hetekben. Elsőként, június 17-én, pénteken 10 és 13 órai kezdettel a Gazdaságtudományi Kar végzett hallgatói veszik át oklevelüket a Főépület Díszudvarán.
Digilean Road Show a Műszaki Karon
A Debreceni Egyetem Műszaki Kara adott otthont kedden a DigiLean Competence Hub szakmai rendezvényének. A Digilean Road Show-n több mint félszáz szakember kaphatott tájékoztatást műhelymunka keretében a korszerű lean-technológia alkalmazásáról.
Jubilánsok a Műszaki Karon
Jubileumi díszokleveleket adtak át június 3-án a Debreceni Egyetem Műszaki Karán. Az eseményen 48, fél évszázada építőgépész- és építőipari szakon végzett egykori hallgató vehette át aranydiplomáját.
Mini Drive 2022. május 28-29.
A múlt hétvégén megrendezett Debrecen Drive egyik nagy attrakciója volt a gyerekeknek szóló autóverseny a Mini Drive.
Diplomaosztó 2022
A Debreceni Egyetem Műszaki Karának nyári diplomaosztója.
Diploma Díj pályázat
A Hajdú-Bihar Megyei Mérnöki Kamara 2022. évi Diploma Díjára pályázatot hirdet.
Minden gurult a Debrecen Drive-on
Több mint 30 ezren látogattak el az ország legnagyobb autó-és járműipari seregszemléjére, ahol kétszáz új autó, kamionok, veteránautók, harcjárművek, autóbuszok, és kaszkadőrmutatványok szórakoztatták a közönséget. A Debrecen Drive konferenciáján a Debreceni Egyetem járműipari célkitűzéseit és kutatási irányait is megismerhették a résztvevők.
Kövecses József előadása
A kanadai McGill Egyetem oktatója a Műszaki Karon.
Kiberfizikai ismeretek középiskolásoknak
A műszaki tudományok aktuális eredményeit, a mérnöki és a kutatómérnöki pálya jellegzetességeit, kihívásait ismertették a Debreceni Egyetem Műszaki Karának professzorai az intézmény Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája által szervezett Dr. Szegedi Ervin Fizikaverseny meghívott előadóiként.
Mérnöki szimuláció a tervezésben
Az ipar legtöbb területén alkalmazható úgynevezett számítógépes mérnöki szimulációról tartottak szakmai napot kedden a Debreceni Egyetem Műszaki Karán. A rendezvényen az intézmény több mint 70 ipari partnere képviseltette magát.