Milliárdok a műszaki képzés fejlesztésére
Csaknem 20 milliárd forinttal támogatja a kormány a Debreceni Egyem műszaki képzéseinek fejlesztését. A tervek szerint 2020 szeptemberében már elindulhat a járműmérnöki képzés, amelynek repülőmérnöki szakiránya is lesz.
Dobogón a DE MK Motorsport csapata
A hármas szám bűvöletében telt a múlt hétvégi verseny a DE MK Motorsport csapata számára.
Te is szedd!
Egyetemi hallgatók, középiskolások és tanárok szedték szerdán a szemetet a Dobozi utcán és környékén. A Debreceni Egyetem Műszaki Kar Környezetmérnöki Tanszéke a DEHÖK Környezetvédelmi Bizottságával közösen idén már 5. alkalommal szervezte meg akcióját a Környezetvédelmi Világnap alkalmából.
Paks II. Akadémia az egyetemen
Atomerőművi üzemeltetési szakmérnök szakirányú továbbképzési szak indul szeptembertől a Debreceni Egyetemen. A tananyag kidolgozásában az intézmény szakemberei is részt vettek. A képzés indításáról szerdán írtak alá együttműködési megállapodást a felek.
„Maradj Hajdú-Biharban!” Ösztöndíj
A Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat „Maradj Hajdú-Biharban” címmel ösztöndíj pályázatot hirdet.
2019. ÉVI ŐSZI ITDK FELHÍVÁS
TDK lehetőség a Nemzeti Közszolgálati Egyetemmel közösen meghirdetett témákra
Aranydiplomás mérnökök
Díszoklevél átadó ünnepséget tartott május 17-én, pénteken a Debreceni Egyetem Műszaki Kara. Az eseményen 50 éve végzett egykori hallgatók vehették át aranydiplomájukat.
Szakmai kavalkád a Műszaki Karon
Huszonöt cég részvételével idén 25. alkalommal rendezte meg az Épületgépészeti Szakmai Napot, valamint több mint 10 ország előadóinak közreműködésével nemzetközi EEMC'19 Mechatronikai Konferenciát szervezett csütörtökön a Debreceni Egyetem Műszaki Kara.
Elismerés a tehetséggondozásért
A Debreceni Egyetem kiemelt partnere, az intézmény Tehetségsegítő Tanácsa által jelölt Diehl Aviation Hungary Kft. regionális kategóriában elnyerte a Genius Loci – Vállalatok és vállalkozók a tehetségekért díjat.
Gépésznek lenni jó!
Egykori és jelenlegi hallgatók, oktatók cseréltek tapasztalatot kötetlen formában a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Gépészmérnöki Tanszék és a FAG Magyarország Ipari Kft. harmadik Schaeffler Gépészmérnöki Szakestjén, szerdán a Lovardában.