Információ első kézből
A Debreceni Egyetem Műszaki Kar mechatronikai mérnök MSc szak magyar és külföldi hallgatói a Bosch Rexroth Kft. jóvoltából szerezhettek szakmai tapasztalatot a cégnél tett hétfői látogatás során. A diákok megismerhették és kipróbálhatták a vállalat legújabb fejlesztéseit.
Mérnöki munka: kreativitás+szabadság
Az Ipar Napjai díszvendégeként Anisits Ferenc magyar fejlesztőmérnök, a BMW 30 éve használt dízelmotorjának megalkotója, a Debreceni Egyetem címzetes egyetemi tanára tartott előadást pénteken a Műszaki Karon.
Az ipar évtizedei Debrecenben
Az egyetem, a város és az ipar kapcsolata a központi tematikája annak a kétnapos konferenciának, amely ma kezdődött a Debreceni Egyetemen. Az Ipar Napjai című eseményt október 11-12-én már 3. alkalommal rendezi meg közösen a Műszaki Kar és az önkormányzat.
Az Ipar Napjai Debrecenben
A Műszaki Kar képzési és kutatási egységeit, valamint a város gazdaságfejlesztési terveit is megismerhetik az érdeklődők 2018. október 11-12-én, a Debreceni Egyetem és a városi önkormányzat közös rendezvényén.
Gyakorlatban is megállják a helyüket
A debreceni buszközlekedés üzemeltetésében, az új gyártóegység létesítésében, a járműfejlesztés és -tervezésben, valamint a cég folyamatirányításában is közreműködnek azok a debreceni mérnökhallgatók, akik az InterTan-ker Zrt. kísérleti képzésében vesznek részt.
Európa-bajnok a sajtóban
A EuroSkills Budapest 2018 megmérettetésén aranyérmet szerzett mechatronikából Sipos Kristóf Balázs, a Debreceni Egyetem Műszaki Kar hallgatója. A kimagasló szakmai sikerről az egyetem honlapja mellett számtalan helyi és országos sajtóorgánum beszámolt.
Hallgatóink sikerei
Aranyérmes lett a Budapesten rendezett szakmák Európa-bajnokságán, az EuroSkills-en a Debreceni Egyetem Műszaki Kar hallgatója, Sipos Kristóf Balázs és csapata, az agrárkaros hallgatók pedig az országos gazdászverseny kaposvári fordulóját nyerték meg.
Sikeres Nők a Mérnöki Pályán
Megjelent a Sikeres Nők a Mérnöki Pályán folyóirat 1. száma
Nemzetközi trendek az épületeknél
Épületgépészeti és épületenergetikai területen dolgozó közép-európai oktatók, kutatók számára rendez kétnapos nemzetközi tanácskozást szeptember 27-28-án az egyetem Műszaki Kara. Az International enviBUILD 2018 programnak első alkalommal ad otthont Debrecen.
2018 évi Gábor Dénes-díj
A NOVOFER Alapítvány immár 30. alkalommal hirdeti meg a Gábor Dénes-díj felterjesztési felhívását.