Megújuló köznevelési intézmények
Javában zajlanak a felújítási és korszerűsítési munkák a Debreceni Egyetem köznevelési intézményeiben. A járványhelyzet miatt kiürült iskolákban és óvodákban hamarabb kezdődött meg a felkészülés a következő tanévre.
Díjazott hidrobiológiai kutatás
Az ivadékokban több toxikus fém halmozódik fel, mint az idősebb halakban – állapították meg a Debreceni Egyetem szakemberei. A kutatócsoport a publikációért a Magyar Hidrológiai Társaság és az Országos Vízügyi Főigazgatóság által alapított Vitális Sándor Szakirodalmi Nívódíjban részesült.
Lean Labor a Műszaki Karon
Mostantól speciális laboratóriumban sajátíthatják el a Lean termelési, logisztikai és termelésirányítási módszereket a Debreceni Egyetem Műszaki Karának hallgatói. Az új egységet a Kaizen Institute Hungary Kft. és a Tech-Con Hungária Kft. közreműködésével alakították ki.
Matlab a tudomány szolgálatában
A Debreceni Egyetem (DE) valamennyi polgára számára elérhető április vége óta a Matlab-Simulink szoftvercsalád. Az intézményi szintű jogosultságnak köszönhetően a hallgatók, az oktatók, a kutatók és munkatársak irodai, hordozható és otthoni számítógépen is jogtisztán használhatják.
Átálltak a távoktatásra
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán elkezdődött a távoktatás március 23-án. A veszélyhelyzet miatt elrendelt új rend az intézményben mintegy 30 ezer hallgatót és több mint ezerötszáz oktatót érint. A Szenátus döntése nyomán a tavaszi félév – szükség esetén – meghosszabbítható augusztus 31-éig.
18 már
Jól halad a távoktatás kidolgozása
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán folyamatban van a távoktatáshoz szükséges kurzusok és digitális tananyagok készítése. Az oktatóknak az intézmény Multimédia és E-learning Technikai Központja (METK) nyújt segítséget, hogy március 23-tól minden szakon elkezdődhessen az oktatás.
16 már
Állami kitüntetést kaptak
A Debreceni Egyetem több, kiemelkedő tudományos, szakmai munkát végző oktatója, kutatója, munkatársa részesült állami elismerésben a nemzeti ünnep alkalmából. A kitüntetéseket a díjazottak későbbi időpontban vehetik majd át.
06 már
Egyedülálló képzés a Műszaki Karon
Nemzetközi szinten is hiánypótló szakot indít szeptembertől a Debreceni Egyetem Műszaki Kara. A Szerkezetintegritási és roncsolásmentes vizsgáló szakmérnök szakirányú továbbképzés támogatására csütörtökön írt alá megállapodást a kar és a Magyar Roncsolásmentes Vizsgálati Szövetség.
25 feb
Mini állásbörze a Műszaki Karon
Több mint 200 érdeklődőt, középiskolásokat, leendő és jelenlegi hallgatókat vonzott a Mini állásbörze, amelyet idén már 3. alkalommal rendezett „Megtalálod a jövőd útját” mottóval február 25-én a Debreceni Egyetem Műszaki Kara.
11 feb
Mini állásbörze a Műszaki Karon