21 Jun
Jelentkezz és légy részese az FAG ösztöndíjnak
Lenyűgöznek a Technika csodái? Már a felsőoktatási évek alatt szeretnéd áthidalni az elmélet és a gyakorlat közötti szakadékot?
07 Jun
„Kipakoltak” az építészhallgatók
Festmények, makettek, tervrajzok is láthatók azon a kiállításon, amely a Debreceni Egyetem Műszaki Kar hallgatóinak év közben készült munkáit mutatja be „Kipakolás” címmel egy belvárosi galériában.
06 Jun
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új műszaki laboratórium, DEMEK-jubileum, Szent László konferencia, doktoravató, Food Day, Sárgulás– az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
06 Jun
Gyárlátogatás Martfűn a Bunge gyárban
2017. május 22-én a Debreceni Egyetem III. évfolyamos BSC és I. évfolyamos MSC környezetmérnök szakos hallgatói gyárlátogatás vettek részt a Bunge Zrt
31 May
Elektromos autó: sikeres és takarékos
A tavaly elért eredményen javítva sikerrel szerepelt és a 29. helyen zárt a Debreceni Egyetem Műszaki Karának csapata a Shell Eco-marathonon, amelyet május 25-28. között a Queen Elizabeth Olimpiai Parkban rendeztek Londonban.
18 May
Átalakuló mérnökképzés
Külön szervezeti egységet hoz létre a villamosmérnöki képzésnek a Debreceni Egyetem. A műszaki oktatás fejlesztéséről Palkovics László oktatásért felelős államtitkár az egyetemi vezetéssel közösen tartott tájékoztatót az intézményben.
18 May
Egyetemi elektromobil: irány London!
Indulásra kész Hunor, a Debreceni Egyetem Műszaki Karának elektromos meghajtású autója, hogy versenybe szálljon Londonban a Shell Eco-marathon energia-hatékonysági kihívás prototípus kategóriájában.
12 May
Közösségek hete a Műszaki Karon
A Villamosmérnöki és Mechatronikai, valamint az Építőmérnöki Tanszék is bemutatkozott a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár Műszaki könyvtárában rendezett Közösségek Hete keretében.
11 May
Szakmai nap jubileummal
A legkorszerűbb energiatakarékos újdonságokat ismerhették meg az érdeklődők a 23. Épületgépészeti Szakmai Napon, melyet a 30 évvel ezelőtt alapított Épületgépészeti és Létesítménymérnöki Tanszék tartott a Műszaki Karon.
10 May
Együttműködés a MÁV-csoporttal
A hazai műszaki, technológiai és természettudományi képzés színvonalának emelése érdekében együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem és a MÁV-csoport május 9-én, Budapesten.

v1.0-alpha59